Дом и уют Полезные советы Прочее

Вам потрібен завзятий і добрий вихованець – заведіть корел

Папуги корела є другим за популярністю на сайті https://ga.org.ua серед папуг для утримання в домашніх умовах після хвилястих. Вони добре приручаються, дуже цікаві і мають гарну здатність до звуконаслідування, у тому числі і людської мови.

Як виглядають корели

Це папуги середнього розміру – до 33 см від дзьоба до хвоста, причому більшу частину цього розміру займає хвіст – до 17,5 см. Важать корели до 120 г. У цих папуг великий дзьоб, формою як у какаду, а також є чубчик.

Природним забарвленням є темно-сіра або сіро-бура спинка та приємного сірого відтінку пір’я на черевці. Пір’я знизу крило ближче до чорного. Голова світло-жовта з яскравими оранжево-червоними цятками навколо вух. Забарвлення самців яскравіше, ніж самочок. Також у самочок є ще одна добре помітна відмінність – на внутрішній поверхні махового пір’я знаходяться чотири-п’ять круглих цяток жовтого кольору.

До речі! Селекціонерами виведені інші забарвлення папуг, але все ж таки природний є більш привабливим.

Вам потрібен завзятий і добрий вихованець - заведіть корел

Корели в будинку

На батьківщині корел, Австралії, давно діє закон, що забороняє вивозити з країни всіх тварин та птахів. Тому всі папуги, яких розводять у неволі в інших країнах, повною мірою можна назвати одомашненими птахами, тому що за цей час вже склалася стійка генетична популяція, яка постійно взаємодіє з людиною.

З цієї причини приручення та адаптація корелів до нового будинку не становить особливої складності. Хоча краще купувати молодих птахів — із ними простіше налагодити контакт.

Кожна має власний характер, темперамент, здібності та інтелект. Тому щоб налагодити контакт, потрібно їх враховувати. Корели можуть жити як у сусідстві з іншими птахами свого та деяких інших видів, так і в єдиному екземплярі.

Папуги — громадські тварини, тому вони дуже потребують спілкування. Тому якщо в будинку міститься один птах, компаньйоном йому має стати людина, а отже, проводити з нею більше часу — розмовляти, грати, частіше випускати політати.

Правила утримання корелів

Щоб птахи почували себе добре, у них має бути можливість літати. Тому вони містяться у просторих клітинах чи вольєрах. Якщо клітка невелика, значить корел треба випускати літати по кімнаті щодня. Мінімальні розміри клітини для одного птаха – 80/40/60 см.

Пруття у клітини мають бути горизонтальними, тому що папуги люблять не тільки літати, а й лазити. Необхідна наявність висувного піддону, це значно полегшить чищення клітини, яку треба проводити щодня. Напувалку краще вибирати автоматичну. Переважно зовнішнє кріплення її та годівниці.

До речі! Жердочки в клітці краще зробити самостійно з гілочок різного діаметра. Для цього підійдуть гілки яблуні, груші чи смородини. Бажано міняти їх раз на рік-два.

Щоб корели не нудьгували, у клітці обов’язково мають бути іграшки та дзеркальце. Вибір іграшок залежить від переваги папуги – якісь будуть коханими, а інші взагалі не зацікавлять. Занадто багато іграшок у клітці вішати не потрібно, достатньо пари, але час від часу їх необхідно міняти, щоб не приїдали. Виняток можна зробити для найулюбленішої гри, яка не набридає.

Папуги потрібно регулярно купатися. Тут теж слід враховувати перевагу птаха: хтось любить плескатися в мисці, інші воліють душ з пульверизатора. Купання в будь-якій ємності краще проводити поза клітиною, щоб не розводити там зайву вогкість. Або відразу ж насухо витирати калюжі, що утворилися.

До речі! Не можна влаштовувати водяні процедури, якщо в кімнаті прохолодно.

Температура в приміщенні, де містяться корели, не повинна опускатися нижче +20 С, неприпустимі протяги. Також папуги погано переносять сухе повітря, тому потрібне його зволоження, особливо в період опалювального сезону.

Вам потрібен завзятий і добрий вихованець - заведіть корел

Чи вміють корели розмовляти

Корел має гарну здатність до звуконаслідування, у тому числі й людської мови. Щоправда, голосовий апарат цих птахів влаштований в такий спосіб, що чітких слів вимовляти вони можуть, на відміну какаду, жако чи ара. Їх «мова» більше схожа на щебетання, але він має певний шарм.

Щоб папуга заговорив, потрібно з ним спеціально займатися, багато разів повторюючи одне й те саме слово. Для цього потрібне велике терпіння.

До речі! Найкраще з навчанням папуг справляються жінки, також допомагає звуковідтворююча техніка.

Але треба мати на увазі, що папуга може взагалі не заговорити, але це зовсім не означає, що він не зможе стати вам гарним компаньйоном.

Корели – добрі і кумедні птахи, що володіють задерикуваною вдачею. За належного догляду вони можуть прожити до 25 років. Тому, перш ніж завести собі нового вихованця, необхідно розрахувати свої можливості, зважити всі «за» і «проти» і підійти до цього рішення з усією відповідальністю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *