Червоні плями на шкірі як симптом панкреатиту
Прочее

Червоні плями на шкірі як симптом панкреатиту

Червоні краплеподібні плями (у медичній термінології «плями Тужиліна») виникають у багатьох людей, які страждають на хронічний і гострий панкреатит. Причини появи червоних плям на ногах розповідають за посиланням https://nektarnik.com.ua/plyami-na-nozi-chervona-plyama-na-nogax-foto-prichini/.

Що таке плями Тужиліна

Вони мають яскраво-червоний колір, круглу та чітку форму, а при натисканні плями не зникають. В основному точки локалізуються в області шиї, рук, ніг, а також в області живота та спини.

Плями можуть викликати подразнення, свербіж, печіння та болючість.

Як діагностуються плями Тужиліну

Тільки гастроентеролог зможе визначити чи відносяться червоні плями до панкреатиту чи це причина іншого захворювання. Для цього необхідно здати відповідні аналізи та провести дослідження.

Є один спосіб, який дозволить дізнатися чи належать червоні крапки до панкреатиту. Для цього лікар натискає на червоні крапки. Якщо вони бліднуть або зникають повністю, то це може бути симптоматикою інших захворювань.

Червоні плями на шкірі як симптом панкреатиту

Як лікуються плями Тужиліна

Залежно від прогресивності захворювання лікар призначає певну терапію, як правило, спрямовану на усунення неприємних симптомів панкреатиту, а також дієту, яка необхідна для нормалізації функціонування шлунково-кишкового тракту.

Весь курс прийому ліків приймається суворо під наглядом лікаря. Виходячи з клінічної картини хворого, лікар становить найбільш підходящі та ефективні методи лікування як червоних плям, так і гострого панкреатиту.

При правильному лікуванні та дотриманні дієти на стадію ремісії можна вийти вже через два тижні після початку терапії.

Дієта

Як правило, при лікуванні гострого панкреатиту та таких неприємних симптомів, як плями Тужиліна, лікар призначає відповідну дієту, яка виключає:

  • Копчену та гостру їжу (копчені ковбаси, гострі сири, спеції тощо);
  • Вживання великої кількості цукру та солі;
  • Приготовлені страви на великій кількості олії;
  • Хлібобулочні вироби;
  • Бульйони та супи приготовані з жирного м’яса;
  • Також на період загострення та лікування панкреатиту рекомендовано відмовитися від вживання тютюнових виробів та алкоголю, вони уповільнюють процес лікування та можуть лише посилити стадію загострення.

Крім суворого дотримання рекомендацій лікаря, також дозволяється прогулянка на свіжому повітрі, вона не тільки благотворно впливає на стан шлунково-кишкового тракту і травлення в цілому, але й позитивно позначається на лікування червоних точок Тужиліна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *